Pracovné zasadnutie európskych DP v Como

Dňa 19.3. 2014 sa uskutočnilo v Como  (Taliansko) riadne zasadnutie pracovnej skupiny EFPA pre Dopravnú psychológiu SCTP. Slovensko za tomto zasadnutí zastupoval PhDr. Karol Kleinmann.
Rokovania sa zúčastnilo 12 zástupcov z krajín EU. Každý zástupca informoval o situácii v dopravnej psychológii vo svojej krajine. Rokovania sa tradične zúčastnili dopravní psychológovia z Nemecka, Rakúska, Talianka, Francúzska, Anglicka, Švédska, Dánska, Španielska, Belgicka a Slovenska. Prvýkrát sa rokovania zúčastnila aj zástupkyňa Chorvátska a Rumunska. Hlavným predmetom rokovania bola konzultácia k novej smernici pre železničnú dopravu a postavenie dopravných psychológov v nej. Touto cestou chcem poďakovať Dr. Agnese Číkovej za podklady o stave dopravnej psychológie na železniciach SR.
Dopravní psychológovia SCTP odporučili, aby sa národné zastúpenia zúčastnili na 14. Európskom psychologickom kongrese v Miláne v júni 2015. Takisto na rok   2015 odporučili dve pracovné stretnutia a to v marci 2015 v Bratislave a júni 2015 v Miláne.
Účasť na III. medzinárodnom vedeckom kongrese o dopravnej psychológii potvrdili 3 členovia SCTP , a to Andriew Tolmi /Anglicko/, Ralf Risser / Rakúsko/ a Dubravka Stilar z Chorvátska.
Informácie o zasadnutí v Como bola poskytnutá aj prezidentovi SKP .
PhDr. Karol Kleinmann
Uverejnené v ADPSR správy

Pridaj komentár

Prihláste sa
Ak chcete prezerať všetok obsah bez obmedzenia, prípadne pridávať nový,prihláste sa alebo sa zaregistrujte.

Zabudli ste heslo?
Akcie a podujatia
EFPA EFPA EFPA EFPA EFPA            CONFERENCE INDEX            EFPA